כאדם שסבל מחרדות מעל שלושים שנה, התעסקתי שנים בלנסות להבין “מה לא בסדר בי” ניסיתי המון דרכים שונות להתגבר על החרדות, עד שהגיע שלב שאמרתי די.

עם הרבה אומץ ובחוסר ודאות, יצאתי למסע חיפוש עצמי בו גיליתי עד כמה אני מנוהלת ממחשבות ואמונות שעיכבו אותי מלהיות שלווה, בריאה ומאושרת.

התחנה הראשונה במסע הייתה ללמוד קואוצ’ינג שהיוותה דרך טובה להשיג מטרות, אבל הרגשתי משיכה לכיוון רוחני יותר. לכן, המשכתי את המסע האישי ולמדתי שיטת טיפול הבנויה על תורת הזן הבודהיסטי טרילותרפיה, השיטה פותחה ע”י המאסטר זן ניסים אמון שפתחה לי דלת להבנה עמוקה יותר בנושא החרדות, מחלות וסבל פנימי בכלל. הבנתי שכל אלה הינם ביטוי לחוסר איזון נפשי. חוסר הכרה, הבנה והכלה ברצונות ובצרכים שלי , ב3 חלקים עיקריים –

הראש (אני צריך) 

האמצע (החיבור לאני העליון)

הרגש (בא לי)

עם תחילת תהליך ההפנמה והשינוי בזכות הטרילותרפיה, תוך פחות מחודשיים הפסקתי את הטיפול התרופתית והתחלתי לחיות!

גיליתי שהתעסקות בנפש האדם ובעיקר בהדחקות של רגשות מרתק אותי. הטיפול באנשים הרגיש קל וממלא עבורי וסוג של יעוד, ואני הרגשתי איך המסוגלות שלי להתחבר לעצמי גדלה, ובכך נהייתי בריאה יותר, מאושר יותר ומשוחררת יותר.

הקשר העמוק בין מחלות וקשיים פיסיים לבין חוסר ביטוי רגש התבהר והפך לדרך חיים.

בעצם החרדות היו סוג של מתנה עבורי, כי הן היו הביטוי לסבל פנימי. הבנתי את מהות ההשלכות רגשיות על הגוף ואת ההשלכות הגופניות על הנפש ואיך הן משפיעות זו על זו ומקבילות זו לזו במערכת השלמה של האדם.

מתוך אחריות אישית וטיפולית הרגשתי שאני רוצה ללמוד גישה הוליסטית לטיפול אינטגרטיבי אשר רואה את הקשר בין גוף, רגש ונפש כהכרחי לקיומנו כאנשים המורכבים מהיבטים אלו.

הבנתי שעליי להסכים לעבור תהליך עמוק יותר בעצמי. וכך הגעתי ללמוד במכללת רידמן במסלול פסיכותרפיה טרנס פרסונאלית. המסע שעברתי במכללת רידמן , הביא אותי להכרה והשלמה עם עצמי. למדתי על גוף האדם, פסיכולוגיה וסוגים שונים של טיפולים רוחניים הוליסטים. באמצעות הבנת התהליכים המתרחשים בי, אשר אפשרו לי להתחבר לרגשותיי ולגופי, למדתי לקבל את עצמי בחמלה ולתפוס מקום בעולם ולהתבטא ביתר דיוק. הרשיתי לעצמי לחקור את הגבולות שלי, להסכים לשחרר רגשות כלואים ולהכיר במתנות שלי כמטפלת.

גיליתי שתמיד היה לי חיבור מעבר למילים עם אחרים, וכמה אומץ נדרש להראות את הרגישות שבי. העמקה בעולם הרוח הרגישה לי במהלך הלימודים כאל חזרה לטבע שלי. נהניתי מכל שיעור, ומכל גילוי, כל הזמן העברתי הלאה את הידע הנרכש. התחושה הייתה שהפסיכותרפיה בגישה הוליסטית מסייעת לתחושה של “חזרתי הביתה” –

אחרי סיום הלימודים, הצטרפתי לצוות מרכז רפואי אינטגרטיבי “לייטהוז” בתל אביב, שם גם רכשתי כלים נוספים בשיטת ‘איזון חיים’ השיטה שפותחה ע”י המאסטר הילר ד”ר ג’ף לוין מקנדה .

שיטה עוצמתית של רפואת תדרים לאיתור ושחרור מתחים וחסימות אנרגטיות ורגשיות, המאפשרת ריפוי עמוק ומהיר לטיפול בעצמנו ובאחרים, מתוך ההבנה שגופנו הינו אורגניזם מופלא, המאחסן ומביע את המהות שלנו.

כיום אני מטפלת בלייטהוז ובכפר הירוק בקלינקה יאנג צ’י.

ומודה כל יום מחדש שלא ויתרתי על עצמי.